01 Stycznia Formacja
Zapraszamy na rekolekcje, na "Szkołę Maryi"

Wspólnota, formacja, modlitwa, uwielbienie - te cztery słowa najlepiej opisują rzeczywistość "Szkoły Maryi", czyli można powiedzieć po prostu rekolekcji, na które jako Sekretariat Misji zapraszamy. Każdego zapraszamy!


Wszystko rozpocznie się w piątek 11 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w klasztorze księży sercanów w Pliszczynie od konferencji. W ciągu dwóch dób uczestnicy wysłuchają ich aż siedem! Każdy z uczestników na adekwatnym dla siebie poziomie formacji. Formacja odbędzie się na poziomach 0a, 0b, 1 i 2.Obok modułów teoretycznych podczas rekolekcji pojawi się spora ilość różnych aktywności duchowych – od codziennej Mszy św. przez medytacje lectio divina nad Słowem Bożym po bardziej ekspresyjne wielbienia. Spotkanie zakończymy w niedzielę 13 stycznia, ok. godz 15.00 dzieleniem się świadectwami, czyli tym, co Bóg w czasie rekolekcji w nas "zrobił".

Szkoła Maryi (wł. Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła) to cykl rekolekcji wymyślony kilkanaście lat temu przez kapucyna br. Piotra Kurkiewicza. Szkoła jest podzielona na filie, w ramach których uczestnicy spotykają się 4 razy do roku – 3 razy w weekendy i raz na 10-cio dniowej sesji letniej. W ramach formacji można usłyszeć w różnych miejscach (filiach) dokładnie te same katechezy i włączyć się w formację w dowolnym momencie. Sesje składają się z kilku konferencji dotyczących wiary, codziennego życia chrześcijańskiego oraz z Mszy św., nabożeństw i medytacji. To także, a może przede wszystkim, okazja do spotkania się przyjaciół, osób o podobnym systemie wartości, rozmów, żartów i odpoczynku. Szkoła rozwija się w kilkunastu miejscach na świecie (m.in. Polska, USA, Ukraina, Włochy), a spotkania lubelskiej filii od początku odbywają się w domu rekolekcyjnym księży sercanów w Pliszczynie.

Wszyscy zainteresowani "Szkołą Maryi" w Lublinie (Pliszczynie) więcej informacji mogą uzyskać pod numerem 536 756 173 lub pisząc na adres szkolamaryi.lublin@gmail.com.