10 Lipca
„Młoda para z misją” – ruszył nowy projekt!

Trwa sezon ślubny. Przy okazji uroczystości ślubnej pewna część pieniędzy „przepada” i trafia na głównie symboliczny cel – na bukiet kwiatów dla nowożeńców lub butelkę wina. Można jednak te same środki przeznaczyć na konkretną pomoc dla drugiej osoby.


Początki nowego projektu Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów „Młoda para z misją” wydają się przypadkowe, choć jak wierzymy „przypadek” to drugie imię Opatrzności Bożej :). Pewne małżeństwo z województwa podkarpackiego zamiast do swojej parafii, na niedzielną Mszę św. wybrało się do sąsiedniego kościoła. Akurat w tym miejscu o akcji zbiórki srebrnej i złotej biżuterii, krzyżykach sercańskich oraz pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach opowiadał ks. Piotr Chmielecki, pomysłodawca Zbieramto. Wspomniana para pod wpływem tego, co usłyszała, mocno zaangażowała się we wspieranie misji księży sercanów: zaczęło się od ofiarowania rozerwanego, srebrnego łańcuszka, dalej były intencje mszalne zamawiane u misjonarzy i „Adopcja Serc” dziecka z plemienia Higaonon. Wreszcie przyjazd na spotkanie „Rodziny Misyjnej” do Stadnik, gdzie spotykają się Darczyńcy z pracownikami i wolontariuszami Sekretariatu Misji. Kiedy przyszło do ślubu ich córki Sylwii, młoda para sama zaproponowała, by „zamiast kwiatów” pozbierać wśród gości pieniądze na pomoc dla misji.

Jak projekt „Młoda para z misją” działa w praktyce? Narzeczeni zgłaszają chęć udziału w nim, po czym my wysyłamy puszki na zbiórkę pieniędzy, ulotki i okolicznościowy wierszyk, który można dodać do zaproszeń ślubnych i tym samym poinformować gości weselnych, by zamiast wydawali swoje fundusze na kwiaty, wsparli misje księży sercanów. Cel misyjny para może wybrać samemu – darowizna trafia albo na budowę studni w Czadzie, albo na rzecz Sercańskiego Domu dla Dziewcząt (KDF) na Filipinach, gdzie do równowagi życiowej wracają wykorzystywane seksualnie dziewczynki. Zebrane środki „Młoda para z misją” przesyła na konto Sekretariatu.

Jeśli chcecie Państwo wziąć udział w akcji „Młoda para z misją” lub znają kogoś, kto mógłby być nią zainteresowany, prosimy o kontakt z naszym biurem w Lublinie: tel. +48 537 411 405, mail kontakt@misjesercanow.pl. Wręczone w dniu ślubu kwiaty dość szybko zwiędną, a pieniądze przeznaczone dla Czadyjczyków czy dziewczynek z Filipin będą jeszcze długo przynosić owoce i pociechę.