12 Grudnia
Jedyny taki sklep na świecie!

Sprzedajmy w nim „piękno, które pomaga”... Zakup tych szczególnych dewocjonaliów związany jest budową studni w pustynnym Czadzie. Każdy sprzedany krzyżyk to konkretne pieniądze przekazane misjonarzom z Afryki, którzy dzięki temu dają dostęp do czystej, zdrowej wody swoim parafianom.


„Sklep z misją” (www.sklepzmisja.pl) i dostępne tam krzyżyki sercańskie związane są z trwającą od 6 lat zbiórką starej, zniszczonej, niepotrzebnej srebrnej i złotej biżuterii w ramach projektu Zbieramto. Ofiarowane „na misje” przedmioty z cennych kruszców trafiają następnie do jubilera i zostają poddane rafinacji (oczyszczeniu). Uzyskany granulat służy do odlewania krzyżyków, które wymagają jeszcze szlifowania, rodowania lub złocenia. Zobacz film, jak powstają krzyżyki sercańskie.

Krzyżyk nie tylko jest „produktem charytatywnym”, ale ma też głębokie przesłanie – znaczenie duchowe. Serce umieszczone na krzyżu przypomina nam o wielkiej miłości, jaką Jezus miał do człowieka, do mnie i Ciebie, kiedy wypełnił wolę Ojca i oddał życie na krzyżu dla naszego zbawienie. Jednocześnie w tym znaku zawarta jest prośba o naszą odpowiedź Bogu na Jego miłość. Serce w krzyżu jest puste, nieprzypadkowo. Ta przestrzeń, to „wołanie Boga”, abyśmy nie lekceważyli Jego miłości, ale każdego dnia ją „wypełniali” przez konkretne akty miłości względem Boga i bliźnich. Można śmiało powiedzieć, że krzyżyk sercański jest zaproszeniem do konkretnego dialogu z Bogiem wyrażającym się w modlitwie i miłości do ludzi.

Zakupione krzyżyki niosą też konkretną pomoc w Czadzie. Z pewnością nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak trudne musi być życie bez dostępu do bieżącej wody, przy temperaturze 40-50 stopni Celsjusza? Do tego dochodzą częste choroby wirusowe wywoływane przez picie przecz Czadyjczyków zanieczyszczonej wody, bo nie mając wyboru piją „cokolwiek”. Każdy Darczyńca – kupujący krzyżyk podarowuje „kubek wody” bliźniemu w sercu Afryki. A do takiego czynu zachęca nas sam Pan Jezus, który powiedział: „Zapewniam was: jeśli ktoś poda kubek zimnej wody jednemu z tych najmniejszych, ze względu na to, że jest moim uczniem, nie utraci swojej zapłaty” (Mt 10,42).

Odwiedź www.sklepzmisja.pl!