03 Października Szkoła z misją
Eko zbieranie i giełda pomysłów na rzecz misji

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej pokazują nam, że trudne zbieracze początki, to tylko motywacja do wzmożonej burzy mózgów jak rozkręcić misyjną pomoc.


Już niejednokrotnie społeczność szkolna włączała się w akcje na rzecz misji. Zbieraliśmy znaczki pocztowe, płyty CD. W minionym roku szkolnym włączyliśmy się w pomaganie przez eko – zbieranie w ramach ogólnopolskiego projektu szkołazmisją.pl.
Po zarejestrowaniu szkoły na www.szkolazmisja.pl z wielkim zapałem przystąpiliśmy w pierwszej kolejności do zbiórki baterii i płyt CD.Chcieliśmy zebrać co najmniej dwa pudełka kartonowe. Wydawało nam się, że to niewiele i szybko osiągniemy zamierzony cel. Ogłosiliśmy zbiórkę na apelu szkolnym, rozstawiliśmy kartony na szkolnych korytarzach. Postawiliśmy również pojemniki w klasie. Niemal codziennie zaglądaliśmy do pudełek. A te – zapełniały się zbyt wolno.Co robić? Wspólnie z panią Elą ( koordynatorem akcji w szkole) przeprowadziliśmy „ giełdę pomysłów”, w wyniku której podjęliśmy kolejne kroki angażujące w zbiórkę coraz większą liczbę uczniów.Uczniowie zachęcali dorosłych, dorośli kolejnych dorosłych, kolejni dorośli następnych i tak dalej.Grono zbieraczy rosło z dnia na dzień.W ramach akcji zorganizowaliśmy „ kącik misyjny”, w którym obok materiałów przysłanych przez Organizatora znalazły się wykonane przez nas plakaty propagujące zbiórkę i zachęcające do pomocy misjom. Przy biurku dyżurowaliśmy na przerwach i po lekcjach. Baterii na szczęście ciągle przybywa, płyt CD również. Mamy nadzieję, że wkrótce osiągniemy zamierzony cel. A może nawet uda nam się zebrać nieco więcej.

Tekst: Elżbieta Plęs, koordynator akcji w szkole