04 Lutego
"Raport"ujemy za 2018 r.

Tradycją Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów stała się publikacja rocznego "Raportu". Przyglądając go, widać że jest za co dziękować... Panu Bogu za błogosławieństwo i tysiącu Darczyńców za udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła katolickiego.


Spoglądając na podsumowania - liczby zamieszczone w "Raporcie", to przyznajemy, że sami jesteśmy pod wrażeniem. Kwota wsparcia materialnego projektów misyjnych, ponad 700 tysięcy złotych, jest prawie 40 % wyższa niż w 2017 r. Mamy świadomość tego, że to zarówno wynik naszej współpracy z Darczyńcami, jak i świadectwo Bożego błogosławieństwa dla tych dzieł.

Nasze działania na rzecz misji są możliwe dzięki hojnym Darczyńcom. Utrzymujemy listowny kontakt z grupą ok. 3000 osób, a do grona Darczyńców zaliczamy również tych wszystkich, którzy biorą udział w akcjach Zbieramto w parafiach i szkołach - to są kolejne tysiące osób uczestniczące we wspieraniu misji.

O tym, gdzie lokujemy ofiarowane nam pieniądze i skąd się one wzięły, piszemy i pokazujemy w "Raporcie". Zapraszamy do lektury!

Głosimy Ewangelię, pomagamy Ubogim, tworzymy Więzi - jesteśmy Sercańską Rodziną Misyjną.