11 Stycznia Szkoła z misją
,,Szkoła z misją'' zobowiązujeNasze nowo założone Koło Misyjne (działające w szkole i w parafii) wraz z Samorządem Uczniowskim zaplanowało na I półrocze zbiórkę baterii. Udało nam się zebrać trzy kartony, które już odebrał od nas kurier. Ale zbiórka trwa nadal i myślimy, że damy radę podwoić, a może nawet potroić uzyskany wynik.

Równolegle ze zbiórką baterii zaplanowaliśmy na drugie półrocze akcję „Dobre monety”. Wzorem ubiegłego roku wystawimy skarbonkę w naszym kąciku misyjnym. Będziemy również zbierać monety do puszek podczas Pikniku Rodzinnego 2019. Na spotkaniach Koła Misyjnego posegregujemy monety – będzie to fajna zabawa, a dzięki temu uzyskamy też dodatkowe punkty na nasze konto. Przymierzamy się też do zbiórki „Srebra na wagę złota”. Już myślimy, jak ozdobić nasz misyjny pojemnik, żeby zachęcał do gromadzenia srebrnego złomu.

POMOC MISJOM – to nasze noworoczne postanowienie! Mamy nadzieję, że uda nam się je zrealizować. Niech rok 2019 obfituje w samo dobro – czego życzymy Organizatorom oraz wszystkim Szkołom zaangażowanym w misyjne dzieła dobroczynne.

W imieniu uczniów
Elżbieta Plęs (koordynator akcji w szkole)

My również życzyMY realizacji noworocznych postanowień i jak najwięcej dobra w Nowym Roku!