04 Października Szkoła z misją
Pierwszy dzwonek dla ,,Zbieramto w szkole'' 2018/19

Nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczął się już na dobre. Choć w głowie są jeszcze wspomnienia po ciepłych wakacjach, to czas zaplanować już szkolny kalendarz.
Mamy dla was propozycję wypełnienia terminarza wspólnym czynieniem dobra. Jeśli nie słyszeliście jeszcze o sercańskim projekcie ,,Zbieramto w szkole’’ to z całego serca was zapraszaMY.
Projekt polega na „pomaganiu bez pieniędzy” i tym samym na uwrażliwianiu dzieci i młodzieży na drugiego człowieka. Uczniowie zbierają np. stare telefony komórkowe, monety czy baterie. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na wsparcie misji księży sercanów w Azji i w Afryce.
Więcej o naszym projekcie na www.zbieramtowszkole.pl
CzekaMY na Was! ❤ Poniżej kilka fotografii z naszych spotkań w szkołach i przedszkolach z zeszłego roku szkolnego.

PS. Istniej możliwość zaproszenia koordynatorki projekt Zbieramto w szkole p. Karoliny Mankiewicz do waszej szkoły czy przedszkola. Poprowadzi ona lekcje pt. „Od ekologii do doborczynności” i wytłumaczy dlaczego nie wolno wyrzucać baterii do zwykłego kosza i dlaczego warto, aby ona trafiła do naszego pojemnika recyklingowego. Propozycja ta dotyczy Lublina, Warszawy, Poznania i ich okolic.