20 Października Szkoła z misją
Ludzie listy piszą - piszemy i MY

O Szkole, która wychodzi trochę dalej,uczącej nie tylko o ekologii, ale przede wszystkim o dobroczynności. O ,,Szkole z Misją"" projekcie Sekratariatu Misji Zagranicznych.


Początek roku szkolnego to czas wzmożonej nauki, a także pracy w naszym Sekretariacie Misji Zagranicznych. Przygotowujemy bowiem wysyłki do nowych szkół chcących włączyć się do projektu Szkoła z Misją. Ulotki, plakaty, naklejki, raporty, a wszystko po to, by szkoły mogły efektywnie prowadzić zbiórki elektrośmieci, takich jak baterie, telefony czy płyty na rzecz Misji w Afryce oraz Azji. O tym, że warto pomagać pokazuje również załączony do listu film ,,Ufam Tobie'', którego pierwsze kadry są nakręcone w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipnach, gdzie znajdują się domy i przedszkole wybudowane właśnie dzięki zbiórce elektrośmieci. Celem projektu jest uwrażliwianie młodego człowieka na troskę o nasze środowisko, ale przede wszystkim na bliźniego znajdującego się w potrzebie. To pokazanie, że czasem by pomóc naprawdę niewiele trzeba, wystarczy poświęcić trochę czasu i otworzyć swoje serce, by dać drugim nadzieję na lepsze życie. A, że dobro powraca przekonują się o tym uczniowie pod koniec roku szkolnego, gdy odbierają nagrody za wymienione punkty otrzymane podczas całorocznych zbiórek.

Jeśli Twoja szkoła nie przyłączyła się jeszcze do naszej akcji nie zwlekaj i zarejestruj się na stronie www. szkolazmisja.pl i ciesz się przez cały rok radością z pomagania! A więc do dzieła: ZBIERAJ, POMAGAJ I ODBIERAJ NAGRODY.