17 Grudnia Misje
Życzenia na Boże Narodzenie

Jako pracownicy Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów dołączamy się do świątecznych życzeń misjonarza z Czadu i życzymy, aby nowonarodzone Dzieciątko Jezus przyniosło radość i pokój serca.


Czad, grudzień 2020 r.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Tym razem pozdrawiam świątecznie z dalekiego Czadu. Zbliża się Boże Narodzenie. To dla mnie dobra okazja, żeby dać znak życia. Zacznę od życzeń:

Kiedy nadchodzi wieczór wigilijny, spotykamy się przy wigilijnym stole rodzinnym, aby połamać się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia. (…) Niech każdy z was rośnie duchowo z tajemnicy Bożego Narodzenia w swoim człowieczeństwie i w swoim chrześcijaństwie.

Niech Bóg, który stał się Człowiekiem, będzie natchnieniem i pomocą do wszelkiego dobra i do walki z wszelkim złem. Niech będzie umocnieniem, niech pokazuje drogę, niech wspiera, niech daje dojrzałą mądrość i miłość.

Święty Jan Paweł II

Powyższymi słowami świętego papieża Jana Pawła II pragnę wyrazić moje życzenia na Boże Narodzenie. Być może, nie dla wszystkich z nas tegoroczne święta będą przeżywane w atmosferze radości i wewnętrznego pokoju. Nie sposób nie martwić się o swoje zdrowie i o to, żeby nie zachorować na Covid-19. Być może ktoś z naszych bliskich już jest chory i martwimy się o niego… Niewątpliwie tegoroczne Boże Narodzenie będzie przeżywane w nieco innej atmosferze niż w latach ubiegłych.

Mimo wszystko, pragnę życzyć, aby nie zabrakło w sercu każdego z nas wewnętrznej radości i pokoju. Niech sam Jezus napełnia nas nadzieją na lepsze jutro.

Z pamięcią modlitewną podczas celebrowania Pasterki.
ks. Jakub Szałek


P.S. U mnie wszystko dobrze. Jestem zdrowy. Dzięki Bogu, Covid-19 nie atakuje Czadu. I dobrze, że tak jest, bo niewielkie szanse byłyby tu na przeżycie...